Czy Twoje dziecko wyprowadza Cię z równowagi, powoduje, że chcesz zrezygnować z roli rodzica, zamknąć drzwi mieszkania i już więcej tam nie wracać?
Jeżeli zdarza Ci się, że w kontakcie z Twoim dzieckiem budzi się w Tobie złość, bezradność, rezygnacja, frustracja lub inne uczucia, z których nie czujesz się dumny albo się ich wstydzisz...to wiedz, że nie jesteś w tym jedyny i wyjątkowy!
Pogadamy o tym:
– czym jest złość?
– jakie mechanizmy rządzą złością?
– jak wyrażać złość w sposób konstruktywny, który nie wpędzi Cię w poczucie winy?
– jak sobie lepiej radzić z przeżywaniem tych “trudnych” emocji?
Będziemy uczyć się rozpoznawania własnych uczuć, brania za nie odpowiedzialności, konstruktywnego radzenia sobie ze złością, frustracją i stresem.
Informacje organizacyjne:
Czas: 8h warsztatu + godzinna przerwa na lunch.
Wielu z nich szuka takich sposobów radzenia sobie w tych chwilach, które nie uderzają ani w samo dziecko, ani w relację dziecka z rodzicem. Czują, że nie chcą straszyć, grozić, karać, manipulować – ale czasami nie wiedzą, co mogą zrobić w zamian.
Podczas warsztatów wspólnie poszukamy narzędzi, które pomogą nam nie tylko reagować na niepożądane zachowania dzieci, ale dawać im potrzebne w tych chwilach wsparcie.
Zastanowimy się, dlaczego dzieci w trudnych sytuacjach reagują często tak gwałtownie i emocjonalnie, oraz w jaki sposób możemy wtedy do nich dotrzeć, nawiązać dialog i pomóc im zrozumieć naukę płynącą z tych momentów.
Pogadamy o tym:
– czym jest współpraca i konflikt - zachowanie, emocje, potrzeby;
– jak działa metoda 6 kroków rozwiązywania konfliktów;
– jak sobie lepiej radzić w sytuacji kiedy dziecko nie dotrzymuje umów?
Informacje organizacyjne:
Czas: 4h warsztatu.
W rodzinie, aby móc dobrze w niej funkcjonować, czuć się bezpiecznie i móc się rozwijać, potrzebne są jasne, czytelne, jak również elastyczne granice pomiędzy jej członkami. A jak to wszystko zrobić?
Zapraszam na warsztat.
Pogadamy o tym:
Informacje organizacyjne:
Podstawą powinna być rozmowa, ale jak się dogadać z kimś kto nie wychodzi z pokoju, albo spędza większość czasu ze znajomymi?
Porozmawiamy o naszych obawach i radościach, nadziejach i troskach; podzielimy się swoimi doświadczeniami, korzystając z bogactwa grupowych doświadczeń.
Pogadamy o tym:
Zastanowimy się jak każdego dnia dbać o relację z naszym nastolatkiem i wzmacniać w nim poczucie, że jest kochane takie, jakie jest.
Informacje organizacyjne:
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to Program, który od prawie 30 lat wspiera osoby zainteresowane zdobyciem umiejętności komunikacyjnych i budowaniem głębszych i ciepłych relacji z dziećmi. Spotkania warsztatowe oparte są na treściach z książki „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?” autorstwa Adele Faber i Eleine Mazlich.
Pogadamy o tym:
Podczas warsztatów będziemy praktycznie ćwiczyć różne sytuacje oraz różne sposoby komunikacji. zbierzesz pakiet prostych i konkretnych narzędzi do codziennego wykorzystywania, a co najważniejsze poznasz innych rodziców, którzy podzielą się swoim doświadczeniem.
Informacje organizacyjne: