Współpracując przez wiele lat z Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz spotykając się, z często zestresowanymi rodzicami ósmoklasistów, na konsultacjach z doradztwa zawodowego zauważałam, że jest wielu rodziców, którzy chcą wspierać swoje dzieci w mądry i świadomy sposób. A kiedy zostałam mamą Jasia, zrozumiałam, że ja sama chce wiedzieć więcej na temat wychowania, zrozumieć swoje dziecko i bardziej świadomie działać jako rodzic.
Najpierw było szkolenie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, a potem Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Jeśli znasz może książkę A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” to w dużej mierze program Szkoły dla Rodziców i Wychowawców opiera się właśnie na tych treściach. Tam znalazłam sposoby na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z synem, a także z młodzieżą, którą spotykam na konsultacjach z doradztwa zawodowego.
Chcesz książkową wiedzę zamienić w praktykę? Chodź na warsztaty! Wraz z innymi rodzicami poćwiczysz w bezpiecznych warunkach i znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania. A jeśli wolisz pracę indywidualną, zapraszam na doradztwo rodzicielskie.
Uniwersytet SWPS: Job – coaching, doradztwo zawodowe, edukacyjne i coaching kariery; Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej: Socjoterapia; Uniwersytet Wrocławski: Pedagogika ze specjalnością resocjalizacja.
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców: Część I - Relacja i dialog, Część III - Nastolatek;Szkolenie podstawowe Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.